Jaki sweter męski na jesień

Jesień to czas na ponowną reorganizację garderoby. Ubrania dostosowane do aktualnego klimatu, w którym zaczynają dominować coraz niższe temperatury, pozwolą nam przetrwać chłodne miesiące w zdrowiu i komforcie. Warto skompletować przemyślaną, ponadczasową bazę naszej szafy, która posłuży nam niejeden sezon i pozwoli komponować dowolne zestawienia w zależności od aktualnych potrzeb i preferencji.
Taką uniwersalność zapewnią nam wysokiej klasy tkaniny, proste, klasyczne i niezależne od trendów kroje, neutralna kolorystyka oraz swoista multifunkcyjność ubrań. Do tego typu stylowych „niezbędników” każdego mężczyzny należy między innymi dobrej jakości sweter.

Sweter męski z kaszmiru – komfortowa elegancja

Sweter męski – standard casualowej mody, w ostatnich latach nieco wyparty przez bluzy, longsleeve’y i sportowe koszule, nie musi oznaczać anachronicznego podejścia do mody. Ten klasyk znów może stać się wyrazistym, atrakcyjnym i współczesnym gwoździem stylizacji. Warunek? Doskonała jakość i pierwszorzędny materiał.
Najwyższa klasa wśród swetrów to od lat ubrania z kaszmiru – synonim klasy i luksusu oraz kanon, który nigdy nie wychodzi z mody. Kaszmir to najcieplejsza, szlachetna odmiana wełny z ręcznie zbieranej sierści kóz kaszmirskich, która oprócz swych właściwości termoochronnych ma tę zaletę, że jest również wyjątkowo puszysta, lekka i miękka – w przeciwieństwie do również ciepłej, ale „gryzącej” wełny owczej.

W tym dziale  Kroje koszulek damskich

Z czym nosić kaszmirowe swetry?

Sweter męski wykonany z czystego kaszmiru lub z mieszanki kaszmiru i innych wysokogatunkowych przędz czy nawet włókien sztucznych (zwracajmy wówczas uwagę na to, by zawartość włókien naturalnych nie była niższa niż 60%) to jednak coś więcej niż po prostu ciepłe ubranie na zimę. To również świetna baza ciekawych stylizacji i klasyka męskiej mody. W zależności od fasonu, może z powodzeniem stać się podstawą zarówno stylizacji codziennej, jak i bardziej wyszukanej, odwołującej się do ponadczasowej sportowej elegancji. W tej pierwszej wersji sprawdza się najlepiej sweter o okrągłym dekolcie, zestawiony z jeansami, T-shirtem, a nawet sportową marynarką. Bardziej formalne swetry męskie z dekoltem typu V-neck lub kardigany o gładkiej fakturze i w jednolitym kolorze – najbezpieczniejszy jest granat, szarość i grafit – można komponować na styl włoski w interesujące zestawienia z twillową koszulą i wełnianym lub jedwabnym krawatem bez połysku. Takie kombinacje, o ile zadbamy o spójność wszystkich elementów (nieformalne, matowe tkaniny z wyrazistą strukturą, stonowana kolorystyka) mogą stać się ciekawą i bardzo komfortową alternatywą dla marynarki bez konstrukcji i innych półformalnych stylizacji w klimacie smart casual.

Ciepło i wygodnie „po godzinach”: casualowe swetry męskie

Odrębnym typem swetra męskiego jest typowo casualowy sweter z wełny o grubym splocie, wkładany przez głowę lub w formie rozpinanej, często ze stójką, golfem czy kapturem. Takie niezwykle komfortowe, ciepłe i przytulne ubrania są idealne na jesienne i zimowe weekendy – zestawione z jeansami i traperami. W tym przypadku również postawmy na jakość surowca – miękka, naturalna wełna zapewni nam ciepło nawet w największe jesienne i zimowe chłody, a to główna funkcja tego elementu garderoby. Najbardziej popularna kolorystyka w przypadku tego modelu swetra to różne odcienie szarości i grafitów, ale możemy sięgnąć również po wzory norweskie, które w ostatnich sezonach znów szturmem wracają do łask.

W tym dziale  Co ubrać na Sylwestra?