Atrybut kobiecości – które buty wpisują się w tę definicję?

Nie ma wątpliwości, że obuwniczym atrybutem kobiecości są szpilki. Nosząca je kobieta zawsze wygląda szczupło i elegancko. Ponadto, chodzi prosto i delikatnie kołysze biodrami, co bardzo podoba się mężczyznom. Sylwetka nabiera pięknego wyglądu, nogi kobiety stają się dłuższe, a ruchy bardziej zmysłowe i kuszące. Nośmy szpilki!

Co takiego jest w szpilkach?

Klasyczne szpilki to proste w formie, gładkie czółenka, ze spiczastym i cieniutkim noskiem i bardzo wysokim obcasem (nawet 15 cm!). Wiele kobiet tak dobrze czuje się w szpilkach, ze zakładają je prawie na każdą okazję. Tego typu buty pobudzają męską wyobraźnię. Panowie twierdzą, że damska noga w butach na obcasie zawsze wygląda zgrabnie. Czółenka na cienkich i bardzo wysokich obcasach, mocno wycięte i wąskie w palcach to buty, które na pierwszy rzut oka nie nadają się do noszenia. Cóż takiego jest w szpilkach? Przede wszystkim, mają bardzo wpływ na nasze samopoczucie i samoocenę. Kobieta na szpilkach przyciąga męskie spojrzenia.

Dlaczego tak dobrze wygląda się w szpilkach?

Kobiety noszące szpilki zdają się być wyższe, niż rzeczywiście są. Szpilka bardzo wydłuża i wysmukla nogi, zmienia sposób chodzenia. Nosząc takie buty, nie możemy chodzić zamaszyście, jak w trzewikach, czy niedbale, jak w trampkach. Chcąc utrzymać równowagę, musimy się wyprostować. Prosto stawiamy kroki, więc jednocześnie zmysłowo poruszmy biodrami. To musi się podobać. Wybierajmy buty dobrej jakości, które mają idealnie wyprofilowaną podeszwę, a obcasy są dobrze wyważone. Pamiętajmy, że chodzenie na szpilkach jest dużo łatwiejsze, gdy noski obuwia są nieco szersze.

W tym dziale  Kroje koszulek damskich

Z czym nosić szpilki?

Zgodnie z najnowszymi trendami, szpilki pasują do wszystkich strojów. Bardzo modne jest zestawienie tego typu butów ze spodniami dresowymi czy bojówkami. Szpilki noszone do szortów sprawiają, że nogi wyglądają na jeszcze dłuższe. Są to zatem buty, które można założyć na setki różnych okazji. Pięknie i zmysłowo wyglądają panie, które noszą szpilki do ołówkowych spódnic, a mężczyznom podobają się kobiety w sukienkach i pięknie wykrojonych butach na bardzo wysokim obcasie.

Skutki uboczne noszenia szpilek

Kobiety, które często noszą szpilki, narzekają, że palce stóp są powykrzywiane, a mocno naciągnięte ścięgna bardzo bolą. Ortopedzi załamują ręce, gdyż zbyt częste noszenie butów na bardzo wysokich obcasach powoduje deformacje stóp (np. haluksy, palce młoteczkowate, modzele śródstopia), kolan, bioder i kręgosłupa. Jak tego uniknąć? Nie nośmy szpilek codziennie i przez cały dzień. Te na bardzo wysokim obcasie nadają się tylko na wyjątkowe okazje. Do pracy zakładajmy buty na obcasie o wysokości około 5 cm. Zwróćmy uwagę na to, by czółenka nie cisnęły stóp. Chcąc chronić stopy, zakładajmy specjalne, żelowe wkładki.

W szpilkach nie można chodzić codziennie. Są jednak chwile, kiedy muszą zdobić nasze stopy, stając się niezwykłym atrybutem kobiecości. Miejmy w szafie taką wyjątkową parę!

W tym dziale  Jakie spodnie do marynarki?