Co ubrać na Sylwestra?

Sylwester to wieczór, który rządzi się własnymi prawami – także w kwestii dress code’u. W tę noc elegancja przestaje oznaczać powściągliwość, oszczędność środków wyrazu przestaje być cnotą, a tym, co się liczy, jest efekt. Dotyczy to nie tylko kobiecych sukien i biżuterii, ale również stylizacji panów, którzy tego wieczora wcale nie są skazani na czarno-białą garniturową klasykę.

Efektowna marynarka – podstawa męskiej stylizacji

Elementem, który może całkowicie odmienić naszą stylizację i nadać jej wyjątkowości, jest oryginalna marynarka. W zależności od upodobań, możemy postawić na detal, taki jak atłasowe klapy, lub zdecydować się na marynarkę aksamitną czy żakardową, czy też – to opcja na naprawdę wystawny bal – odważną i niezwykle efektowną opcję cekinową.

Im bardziej zjawiskowa marynarka, tym bardziej klasyczne powinny być pozostałe elementy stylizacji. Śnieżnobiała koszula, czarne spodnie w kant, czarna kamizelka lub pas smokingowy i gładki krawat lub mucha stworzą elegancki i szykowny efekt pomimo karnawałowego blichtru. Możemy sobie jednak pozwolić na czarne lakierowane półbuty, idealne na tę okazję.

Smoking dla prawdziwego eleganta

Dla panów, którzy stawiają na efektowną i niebanalną klasykę, najlepszym rozwiązaniem jest smoking. To idealny wybór na sylwestrowe bale i większe przyjęcia. W tym przypadku pamiętajmy o czarnej, wieczorowej kamizelce smokingowej lub o czarnym – ewentualnie białym – pasie smokingowym. To strój, w którym każdy mężczyzna zyskuje i tak naprawdę trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie na duże uroczystości – sylwestrowy bal wydobędzie cały wdzięk tego niepowtarzalnego elementu męskiej garderoby.

W tym dziale  Jaki garnitur na bal sylwestrowy wybrać?

Co założyć na mniej wystawne przyjęcie?

Na mniejszych przyjęciach i prywatkach sprawdzi się skromniejsza marynarka bez połysku, ale za to wzorzysta lub ozdabiana dekoracyjną lamówką – będzie to dyskretne podkreślenie wagi tego wieczoru bez popadania w nieprzystające do charakteru spotkania nadmierne zdobnictwo. Zawsze też pozostaje nieśmiertelna i bezpieczna opcja wieczorowego zestawienia czarnego garnituru, kamizelki i białej koszuli z krawatem – strój, który sprawdzi się w każdej sytuacji, jeśli tylko wszystkie elementy są dobrze dobrane do sylwetki i uszyte z nienagannej jakości materiałów.

Jakość bez zarzutu

Pamiętajmy, że jakość materiałów i wykończenia w przypadku stylizacji wieczorowych ma szczególne znaczenie. Jasne, sztuczne oświetlenie sal i klubów bezlitośnie obnaży wszelkie niedociągnięcia, a wszystko, co tandetne i źle uszyte uwiecznione zostanie na zdjęciach, a chyba nie do takich wspomnień chcemy wracać w przyszłości.