Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Kiedy pierścionek kobieta kupuje dla siebie, kwestia jego rozmiaru nie musi martwić. Obwód palca można bowiem zmierzyć w salonie. Inaczej jest w sytuacji, gdy pierścionki są prezentem dla ukochanej osoby. Jak wówczas dobrać odpowiedni rozmiar? W tym przypadku mowa oczywiście o wewnętrznej średnicy pierścionka, którą należy bardzo dokładnie zmierzyć.

Pierścionki i obrączki – jak wybrać odpowiedni rozmiar?

W momencie, gdy zakup pierścionka nie jest żadną tajemnicą, dobrze jest po prostu zmierzyć obwód danego palca. Pierścionki zaręczynowe czy obrączki nosi się przy tym na palcu serdecznym. Do tego celu wykorzystać można sznurek czy zwykłą tasiemkę. Miastka powinna znajdować się za kostką, blisko nasady palca. Nie może jednak nigdy wrzynać się w skórę, gdyż wówczas pierścionek będzie zbyt ciasny. Potem uzyskany wynik wystarczy porównać z tabelą dostępną w internecie, ale patrząc na kolumnę z obwodem wewnętrznym pierścionka.

Palec zawsze zmierzyć można również przy pomocy suwmiarki. W tym przypadku jednak pomiar jest już mniej dokładny. W czasie mierzenia krawędzie suwmiarki nie mogą zbyt mocno ściskać palca, gdyż wówczas pomiar będzie zafałszowany. Uzyskany wynik należy porównać z tabelą, ale z kolumną ze średnicami.

W tym dziale  Najmodniejsze stylizacje dla druhen

pierścionki Mokobelle

Jak sprawdzić rozmiar palca w praktyce?

Rozmiar palca można także sprawdzić na podstawie aktualnie noszonego modelu. Również i tutaj wykorzystać można do pomiaru podręczną suwmiarkę. Wynik porównuje się ze specjalną tabelą jubilerską.

Czwarta możliwość to po prostu wspólna wizyta u jubilera. Jeśli para wybiera obrączki czy pierścionek zaręczynowy wspólnie, w salonie udostępniony zostanie im specjalny przyrząd pomiarowy. Dobór odpowiedniego rozmiaru polega przede wszystkim na mierzeniu obrączek, aż do uzyskania odpowiedniej wielkości.

O czym jeszcze należy pamiętać, kupując pierścionki i obrączki?

Podczas zakupu pierścionka należy pamiętać o tym, że wieczorem palce mają większy obwód niż rano. Po całym dniu pojawia się na nich niekiedy niewielka opuchlizna. Nie bez znaczenia jest też stan organizmu, zmiana wagi, obecność hormonów, ciąża itd. W okresie letnim palce są zwykle bardziej opuchnięte niż normalnie.

Pierścionki nie mogą same zsuwać się z palca. Tym samym nie mogą być większe niż obwód kostki, ale jednocześnie nie mogą być zbyt ciasne. Oczywiście, jeśli z biegiem czasu pierścionek stanie się za mały, można zlecić jubilerowi jego powiększenie. Jest to możliwe zarówno w przypadku biżuterii złotej, jak i srebrnej.

Co jednak z tymi panami, którzy nie mają pojęcia jak sprawdzić wielkość palca swojej ukochanej, a jednocześnie chcą sprawić im niespodziankę? Wówczas zawsze o pomoc poprosić można jej mamę czy przyjaciółkę. Być może będą one w posiadaniu odpowiednich informacji lub będą mieć możliwość zmierzenia rozmiaru pierścionka. Dzięki temu zaręczyny będą mogły być prawdziwą niespodzianką i niezapomnianym wydarzeniem.

W tym dziale  Czy zestawy biżuterii na dłoniach są modne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *