Jak dobrać soczewki kontaktowe do Twojego trybu życia?

Soczewki kontaktowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych okularów, która nie ingeruje w Twój wygląd i nie stanowi utrudnienia w wykonywaniu codziennych czynności. Aby osiągnąć maksymalny komfort i satysfakcję z noszenia soczewek kontaktowych, warto dostosować ich rodzaj do trybu życia konkretnej osoby. Z naszego najnowszego artykułu dowiesz się, jak wybrać soczewki kontaktowe, które spełnią Twoje oczekiwania.

W czym soczewki kontaktowe są lepsze od okularów?

Ze względu na powszechność urządzeń elektronicznych oraz nadmierną ekspozycję oczu na sztuczne światło niebieskie, wady wzroku są coraz bardziej poważnym problemem cywilizacyjnym. Ich korygowanie jest jednak znacznie prostsze i bezpieczniejsze niż dekady temu. Dużym sukcesem okulistyki są nowoczesne soczewki kontaktowe, które coraz częściej zastępują tradycyjne okulary korekcyjne. Z czego wynika ten trend?

Jednym z głównych powodów jest wygoda – soczewki kontaktowe są bezinwazyjne i nie ograniczają pola widzenia, co może być szczególnie istotne podczas aktywności fizycznej. Noszenie soczewek jest również mniej uciążliwe w przypadku zmieniających się warunków pogodowych. W ten sposób unikniesz parowania szkieł okularów podczas niższych temperatur, spływających kropel wody w trakcie opadów deszczu czy odbijania się światła w słoneczne dni.

W tym dziale  Oi Oil marki Davines, co to jest, jak działa i jak go stosować? 

Soczewki kontaktowe to także kwestia estetyki – mimo że okulary często bywają bardzo stylowymi dodatkami, niektórym nie widzi się noszenie ich na własnym nosie. Dla takich osób noszenie soczewek kontaktowych będzie bardziej komfortowym rozwiązaniem, dzięki któremu będą oni mogli poczuć się swobodnie i zyskać pewność siebie wśród innych.

Jak wybrać soczewki kontaktowe? Uwzględnij swój styl życia

Najważniejszym krokiem podczas wyboru soczewek kontaktowych jest zbadanie swojej wady wzroku. Poszczególne rodzaje soczewek dopasowane są do konkretnych dolegliwości, na przykład:

  • soczewki sferyczne do korekcji dalekowzroczności i krótkowzroczności,
  • soczewki toryczne stosuje się u astygmatyków,
  • soczewki progresywne, skierowane dla osób cierpiących na starczowzroczność.

Oprócz wady wzroku warto uwzględnić również styl życia – w tym przypadku soczewki kontaktowe dzielą się na jednodniowe i te wielokrotnego użytku, na przykład dwutygodniowe czy miesięczne. Soczewki kilkutygodniowe doskonale sprawdzą się na wszelkiego rodzaju wypady, takie jak urlop czy obóz sportowy. Podczas wyjazdu soczewki kontaktowe nie będą sprawiały tyle problemów, co okulary. Specjaliści uspokajają, że naprzemienne stosowanie dobrze dopasowanych soczewek z okularami nie powoduje pogorszenia wzroku.

Soczewki jednodniowe to z kolei doskonałe rozwiązanie na specjalne okazje, a także dla osób na co dzień pracujących w trudnych warunkach. Kurz, pyłki i inne zanieczyszczenia mogą przyczyniać się do widocznych plam i zabrudzeń na soczewkach kontaktowych, co wymaga od ich użytkowników częstego czyszczenia lub wymiany. Soczewki jednodniowe to nowa para na każdy dzień, dzięki czemu nie musisz martwić się ich regularną konserwacją.

W tym dziale  Leki bez recepty bezpieczne dla diabetyków

Sprawdź, gdzie zaopatrzyć się w dobrze dopasowane soczewki kontaktowe

Według szacunków wady wzroku występują u około 72% Polaków – dane te nie są do końca dokładne ze względu na to, że większość osób nie wykonuje regularnych badań okulistycznych. Zauważasz u siebie problemy ze wzrokiem? Nie lekceważ tego problemu i udaj się do sprawdzonego okulisty, którego znajdziesz między innymi we Wrocławskim Centrum Okulistycznym. Skontaktuj się ze specjalistami WCO i spójrz na świat przez soczewki kontaktowe dopasowane do Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *