Jak działają dzbanki filtrujące Aquaphor?

Każda dorosła osoba dziennie powinna wypijać około 1,5 litra płynów. Najlepszym rozwiązaniem jest picie wody. Jednak butelkowana woda jest droga. Jest inne rozwiązanie. Można dużo zaoszczędzić, używając dzbanków filtrujących Aquaphor. Wystarczy zalać dzbanek wodą z kranu i po paru chwilach można pić przefiltrowaną wodę.

Dzbanki filtrujące Aquaphor

Dzbanki filtrujące wyposażone są we wkłady filtrujące, które oczyszczają kranową wodę z różnych zanieczyszczeń. Jest to najprostszy i najtańszy sposób na dostęp do świeżej wody bez konieczności ingerencji w instalację. Wkłady dostępne są praktycznie w każdym sklepie, a więc nie trzeba się obawiać, że po paru tygodniach dzbanek będzie bezużyteczny. Jest to kompaktowe i mobilne rozwiązanie. Dzbanek można zabrać ze sobą na wakacje lub na działkę.

Dzbanek filtrujący Aquaphor – jak działa?

W dzbanku znajduje się filtr przepływowy, w którym zawarty jest węgiel aktywowany wraz z żywicą jonowymienną. Woda oczyszcza się poprzez wkład dzięki grawitacji. Zadaniem węgla jest pochłonięcie wszystkich szkodliwych zanieczyszczeń, takich jak pestycydy, chlor, toksyny i różnego rodzaju produkty ropopochodne. Woda staje się smaczniejsza i nie wydziela żadnych nieprzyjemnych zapachów. Żywica natomiast spowalnia proces powstawania kamienia i redukuje twardość wody. We wkładzie zatrzymują się także piasek i rdza. W dzbankach marki Aquaphor zostały zastosowane włókna Aqualen, które zwiększają wydajność filtra i dokładnie oczyszczają każdą kroplę wody.

W tym dziale  Czy warto inwestować w biżuterię?

Rodzaje dzbanków filtrujących Aquaphor

W ofercie marki Aquaphor jest wiele modeli, które można dopasować do własnych upodobań. Przede wszystkim dzbanki różnią się między sobą pojemnością. Można wybrać dzbanek mniejszy 2 litrowy lub większy o pojemności nawet 4,2 litra. Wkłady filtrujące mają różną wydajność, która wynosi od 170 do 500 litrów. W przypadku dużej rodziny warto wybrać dzbanki o wyższej wydajności i pojemności. Dzbanki wyposażone są w licznik zużycia wkładu, a więc nie ma konieczności zapisywania, kiedy filtr był założony. Niektóre modele wyposażone są w liczniki elektroniczne, a inne w mechaniczne.

Wkłady filtrujące w dzbankach Aquaphor

W dzbankach marki Aquaphor zastosowane są trzy rodzaje wkładów filtrujących. Pierwszym z nich jest standardowy wkład o średnicy 5 cm. Jest to jeden z najpopularniejszych filtrów stosowanych w wielu krajach europejskich. Kolejnym modelem jest owalny wkład, który stosowany jest również w dzbankach niemieckich producentów. Ostatnim rodzajem są filtry o średnicy 7 cm i można je znaleźć jedynie w określonych modelach dzbanków Aquaphor.

Podsumowanie

Dzbanki filtrujące Aquaphor dostępne są w wielu ciekawych wzorach i pojemnościach. Można dopasować wielkość i wygląd dzbanka do własnych preferencji. Wyglądają one nowocześnie i można bez problemu postawić je na blacie kuchennym. Wkłady filtrujące dostępne są w każdym sklepie z artykułami AGD. Dzięki dzbankom Aquaphor można mieć cały czas świeżą i czystą wodę pod ręką.

W tym dziale  Jak rozpoznać dobry ekspres przelewowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *