Jak spędzić wyjątkowego Sylwestra?

Niektórzy czekają na tę noc cały rok. Wydawałoby się, że to wieczór każdy jak inny, ot – jeden z 365 pozostałych. Ale siła Sylwestra tkwi w jego mocy zaklinania rzeczywistości, podsumowań, snucia planów i sposobów realizacji marzeń. Właśnie dlatego warto spędzić go w naprawdę wyjątkowy sposób.

Pomysłów na spędzenie tej szczególnej nocy jest w zasadzie tyle, ile jest mieszkańców Ziemi. Ale jeśli podzielić je na pewne kategorie i uwzględnić warunki naturalne (bo noc sylwestrowa spędzona na kąpieli topless może się nie udać w Polsce, chyba że jest się morsem), to otrzymać można pewien katalog pomysłów, które bardzo łatwo zaadaptować do konkretnych warunków.

 

Gdzie na Sylwestra za granicą?

31 grudnia to zdecydowanie noc szaleństw, więc śmiało można pozwolić sobie na małe odstępstwo od codziennej rutyny. Takim pomysłem na pewno będzie wyjazd zagraniczny. Do wyboru jest cały świat, ale najchętniej wybierane są kierunki południowe i Europa Zachodnia. Zabawa do białego rana w Berlinie, fajerwerki na tle Wieży Eiffla, nocne zwiedzanie Sagrada Família, szampan pod Koloseum. Świat stoi otworem, a każde miejsce kryje w sobie niesamowite wrażenia i tajemnice.

Jeśli jednak dysponuje się środkami i czasem, które umożliwiają eksplorację dalszych kierunków, to najlepszym pomysłem będzie południowa półkula, gdzie w grudniu trwa lato. To doskonały moment, żeby zwiedzić egzotyczne zakątki i cieszyć się słońcem, kiedy w Polsce króluje zimowa plucha. Miło jest wyobrazić soebie zatem powitanie Nowego Roku w Kenii, szampana o północy popijanego na rajskich plażach Dominikany, odliczanie sekund w rytm kubańskiego mambo. Co więcej – grudzień oraz styczeń to jednocześnie okazja do zwiedzenia tych miejsc bez ponoszenia wysokich kosztów.

W tym dziale  Kawa czy herbata – co lepsze?

 

A może Sylwester w Polsce?

Ale także nasz kraj ma bardzo wiele do zaoferowania w ramach atrakcji sylwestrowego szaleństwa. Najpopularniejszym (choć najbardziej kosztownym) rozwiązaniem jest oczywiście spędzenie go w górach, gdzie u podnóża Tatr czeka góralska gościnność, sprawdzone sposoby na świetną zabawę, ujmująca tradycyjna muzyka i wyśmienite trunki. Co jednak najważniejsze, to przepiękne widoki i towarzystwo dzikiej natury, które na pewno nadadzą zabawie szczególnego uroku.

Nad polskim morzem czeka szeroka oferta hotelowa, dzięki której pobyt można z łatwością połączyć nie tylko z wyśmienitą zabawą, ale również regeneracyjnym pobytem w jednym z licznych SPA. Takie rozpoczęcie kolejnego roku zapowiada pasmo dwunastomiesięcznych sukcesów. Nadmorskie powietrze jest bardzo zdrowe, a długie spacery plażą są możliwe także w grudniu. Dlatego takie rozwiązanie to świetny pomysł dla osób w każdym wieku, czy na wyjazdy rodzinne.

Do mniej popularnych kierunków zupełnie niesłusznie należą Warmia i Mazury, usłane zjawiskowymi jeziorami i lasami. Tego typu sylwestrowy wyjazd będzie oparty na obcowaniu z dziewiczą, dziką przyrodą i zapierającymi dech w piersiach widokami. Gęste lasy są zimą szczególnie malownicze, więc zorganizowana w nich (przy sprzyjających okolicznościach) sanna stanie się niezwykle wartościowym przeżyciem.