Kolor portfela – przesądy!

Ludzie od wieków marzą o bogactwie, nic więc dziwnego, że istnieje wiele przesądów związanych z zapewnianiem dostatku. Niektóre z nich dotyczą także miejsc, w których najczęściej trzymamy pieniądze – portfeli. Jakie kolory, zgodnie z przesądami, sprawią, że nasz portfel będzie zawsze pełen banknotów?

Najbardziej popularne zabobony

Któż z nas nie zna powiedzenia, że wystarczy umieścić w portfelu łuskę wigilijnego karpia, by zapewnić sobie bogactwo przez cały kolejny rok? Takich wierzeń jest dużo więcej, czego dowodem jest choćby przekonanie wielu osób, że grosik wrzucony do portfela przez sprzedawcę przyniesie szczęście. Przesądy różnią się od siebie w zależności od kultury, w której powstały, lecz i tak największą grupę wierzeń stanowią te, które dotyczą koloru portmonetki. Która barwa ma najskuteczniej zapewniać dobrobyt? Choć zdania są podzielone, to w naszej szerokości geograficznej większość osób uważa, że czerwony portfel zagwarantuje nam dostatek. Podobnego zdania są znawcy feng shui, którzy twierdzą, że banknoty i monety ciągną do barwy czerwonej, istnieje więc nadzieja, że na dłużej zagoszczą w portfelu w tym kolorze. Wręczenie upominku w postaci czerwonego portfela może być więc równoznaczne z życzeniami dobrobytu – tak przynajmniej sądzą Chińczycy. Pamiętajmy jednak, że taki portfel będzie dobrze prezentował się w kobiecej torebce, lecz w przypadku mężczyzn lepiej sprawdzi się przedmiot utrzymany w odcieniach czerni lub granatu.

W tym dziale  Kosmetyki dla prawdziwego „drwala”

Różne kolory dobrobytu

Zdaniem Filipińczyków to nie czerwień, a zieleń przyciąga pieniądze. Ich zdaniem właśnie ta barwa powinna pojawić się na portfelu, symbolizuje bowiem radość, optymizm oraz… walutę Stanów Zjednoczonych. W Brazylii jednak kolorem dobrobytu jest biel, dlatego też wszyscy marzący o bogactwie Brazylijczycy ubierają się w Sylwestra w białe szaty i udają się na plażę, by złożyć dary bogini morza. Wynika z tego, że nie tylko czerwony portfel, ale także zielony i biały mogą zapewnić nam bogactwo – wszystko zależy od tego, pod jaką szerokością geograficzną aktualnie przebywamy.

Wierzeń związanych z osiągnięciem finansowej pomyślności jest bardzo wiele, a niektóre z nich wzajemnie się wykluczają. Nie ma więc sensu ślepo ufać ludowym prawdom, lepiej samodzielnie zadbać o swoje finanse. Znajomość kolorów sprzyjających fortunie może nam się jednak przydać, jeśli będziemy chcieli kupić komuś prezent – wtedy odpowiednia barwa portfela będzie świadczyła o naszych dobrych intencjach i z pewnością sprawi przyjemność obdarowanej osobie.