Na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu na wakacje?

Cały rok czekamy na wymarzone chwile letniego wypoczynku. Wakacje mogą być spełnieniem naszych snów albo stać się istnym koszmarem. Wszystko zależy od tego, na jaki hotel się zdecydujemy i gdzie będziemy wypoczywać. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając hotel na letni wypoczynek? Oto najważniejsze porady.

Jaki standard hotelu będzie najlepszy?

Jedną z pierwszych rzeczy, na którą zwraca się uwagę przy wyborze hotelu na wakacje jest jego standard. Z reguły określany jest on w tak zwanych gwiazdkach. Co istotne, w wielu krajach regulacje dotyczące przyznawania gwiazdek są umowne. Dlatego przed wyjazdem i wyborem konkretnego hotelu, warto sprawdzić, jakie standardy obiektów turystycznych występują w danym kraju. Jak się okazuje hotel trzygwiazdkowy może mieć zupełnie inne wyposażenie i standard w Polsce, a zupełnie inne np. we Francji oraz w Egipcie. Przy wyborze standardu hotelu warto porównać ceny obiektów trzy i czterogwiazdkowych, gdyż może okazać się, że dopłacając niewiele można będzie skorzystać z lepszej oferty.

Jaka lokalizacja hotelu jest najlepsza?

Katalogi biur podróży kuszą często takimi zwrotami jak blisko morza,  z widokiem na morze czy niedaleko plaży. Wiele osób bez wahania decyduje się na takie hotele bez sprawdzenia, co tak naprawdę oznaczają terminy umieszczone w ofercie. Dlaczego tak istotne jest dokładne sprawdzenie lokalizacji hotelu? Okazuje się, że wyrażenia takie jak blisko, niedaleko czy w pobliżu są niezwykle umowne. W jednym przypadku mogą oznaczać 50 m od plaży, w innym około kilometra. Dlatego zawsze, przed ostatecznym wyborem warto doprecyzować to, jak zlokalizowany jest hotel, by uniknąć rozczarowania na miejscu.

W tym dziale  Rowery holenderskie - charakterystyka

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Dużo zależy od osobistych preferencji osoby, która wybiera się na wakacje. W przypadku, gdy większość czasu będzie spędzane w pobliżu hotelu warto dowiedzieć się, czy istnieje możliwość wykupienia wyżywienia all inclusive, w innym przypadku można zdecydować się na samo śniadania lub obiadokolacje. Warto zapytać się również, czy hotel oferuje dla swoich gości dodatkowe atrakcje np. obiekty rekreacyjne takie jak basen, siłownia czy sauny.

W przypadku, gdy pobyt będzie dłuższy warto zorientować się również, jak często zmieniana jest pościel i czy w pokojach bądź apartamentach znajdują się aneksy kuchenne. Dla wielu osób istotne jest również to, aby w pokoju znajdowała się osobna łazienka.

Kiedy wybierany jest hotel na pobyt z małymi dziećmi, warto dowiedzieć się takie rzeczy jak:

– czy są zniżki dla dzieci, jeśli tak to do ilu lat dziecko ma pobyt bezpłatny, a kiedy należy uiścić za nie opłatę;

– czy restauracja hotelowa oferuje menu dziecięce, czy można wypożyczyć krzesełka do karmienia, podgrzewacz do butelek;

– czy na terenie ośrodka znajdują się atrakcje dla dzieci np. plac zabaw, sala zabaw, wydzielona część basenu itp. lub czy są prowadzone zajęcia dla dzieci.

Oprócz tego, dodatkowymi atutami hotelu na pewno będą takie kwestie jak: darmowy parking dla gości, dostęp do bezprzewodowego internetu i możliwość korzystania z telewizji kablowej w pokojach.