Najmodniejsze stylizacje dla druhen

Podobnie jak ma to miejsce w Stanach Zjednoczonych, także w Polsce pannie młodej coraz częściej towarzyszą podczas ślubu druhny. Ich obecność pozwala uhonorować najbliższe osoby, często zwalnia też pannę młodą z obowiązku wskazania jednej bliskiej sercu przyjaciółki, bo obecność druhen umniejsza nieco znaczenie świadków młodej pary. Oczywiście, decydując się na ślub w towarzystwie druhen, warto zastanowić się nad tym, jak powinny się one ubrać.

Stylizacje dla druhen – najważniejsze wytyczne

Sukienki na wesele dla druhen zwykle budzą sporo emocji. Nie powinny być przecież konkurencją dla kreacji, w której wystąpi panna młoda. Nie mogą być jednak również propozycjami, które usuną druhny całkowicie w cień. Bez względu więc na to, jakie rozwiązanie zostanie wybrane, warto pamiętać o dopasowaniu sukienki do konkretnej sylwetki. Nawet, jeśli ustalony zostanie motyw, który ma obowiązywać u każdej z druhen, należy zezwolić na pewne odstępstwa od reguły. W innym wypadku może się okazać, że bycie druhną przestanie być odbierane jako wyróżnienia, a kobiety poproszone o odegranie tej roli, nie będą bawić się tak dobrze, jak można było się tego spodziewać.

W poszukiwaniu idealnej kolorystyki

Choć kolor sukienki druhny nie jest jedynym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, trudno nie zgodzić się z tym, że ma naprawdę duże znaczenie. Utarło się, że druhny nie powinny być ubrane w biel, niewskazana jest jednak także czerń oraz écru – kolor chętnie wybierany przez panny młode. Znacznie bezpieczniejsze wydają się pastele, błękit i delikatne złoto. Jeśli druhny czują się lepiej w ciemniejszej tonacji – można postawić także na granat. Gdy druhny mają różne figury, a porozumienie się co do jednego koloru sukienek wydaje się niemożliwe, warto zastanowić się nad inną koncepcją. Może być nią choćby dopasowanie kolorystyczne kreacji do tych odcieni, jakie znajdują się w bukiecie trzymanym przez pannę młodą.

W tym dziale  O stylowych paskach do sukienek

Dodatki i ich znaczenie

Rola druhen, podobnie jak rola świadkowej, nie ogranicza się do bycia ozdobą uroczystości. Osoby pełniące tę funkcję pozostają do dyspozycji panny młodej, a ich najważniejszym zadaniem jest niesienie jej pomocy, gdy tylko będzie jej potrzebować. Pamiętając o tym warto zatroszczyć się o tym, aby elementem stylizacji były torebki damskie. Można wybrać takie, które są utrzymane w identycznej tonacji jak sukienka, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby sukienka i torebka kontrastowały ze sobą. Pewna spójność wizerunkowa wymaga jedynie tego, aby druhny porozumiały się wcześniej i wszystkie zdecydowały o jednej koncepcji.
Ważnym elementem każdej stylizacji ślubnej jest biżuteria, nie ma więc żadnych przeciwwskazań do tego, aby i druhny miały ją na sobie. Nie zaszkodzi, oczywiście, skonsultować jej wyboru z panną młodą. Pozwoli to uniknąć identycznego doboru ozdób. Co warte podkreślenia, nie ma żadnych wytycznych mówiących o tym, jaka liczba ozdób jest właściwa. Zadaniem biżuterii jest podkreślanie tego, co atrakcyjne i odwracanie wzroku od niedoskonałości. Bez obaw można więc dobrać takie jej elementy, które najlepiej wywiążą się z tego zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *