O stylowych paskach do sukienek

Okazuje się, że pasek może stanowić doskonałe dopełnienie nie tylko spodni, ale i sukienki. Paski do sukienek są idealne dla kobiet o figurze gruszki i klepsydry. Powinny z nich jednak zrezygnować panie, które nie posiadają wcięcia w pasie. W tym przypadku bowiem ten mankament zostanie jedynie podkreślony.

Paski do sukienek – czy to dobry pomysł?

Pasek w przypadku sukienki ma za zadanie podkreślić talię. To świetny sposób na wymodelowanie sylwetki i podkreślenie wszystkich atutów kobiecej figury. Po pasek powinny sięgnąć przede wszystkim panie o sylwetce gruszki, które posiadają szersze biodra i wąskie ramiona. Paski do sukienek są także dobrym pomysłem dla kobiet o figurze klepsydry, które mają wyraźne wcięcie w talii. Pasek można nosić zarówno do sukienek eleganckich, biurowych, jak i tych koktajlowych i wieczorowych.

Jednak pasek nie jest elementem dla każdej kobiety. Powinny z niego zrezygnować panie bez wcięcia w talii, gdyż pas tylko podkreśli ten mankament. Jeśli celem jest optyczne wydłużenie nóg, najlepszym rozwiązaniem będzie pasek szeroki np. wykonany ze skaju. Nosi się go zaraz pod biustem ponad talią, dzięki czemu nogi wydają się być dłuższe niż w rzeczywistości.

W tym dziale  Najlepsze akcesoria letnie dla kobiet

Jaka grubość paska do sukienek będzie odpowiednia?

Pasek przede wszystkim nie może być zapięty zbyt ciasno. Panie o szerokich biodrach i większym biuście nie powinny decydować się na pasek bardzo cienki. Z kolei kobietom o figurze gruszki nie zaleca się kupowania pasków szerokich, które je optycznie poszerzą. Najbardziej uniwersalne modele mają około 3-4 cm szerokości. Na nieco więcej pozwolić sobie mogą posiadaczki szczupłej talii. Panie niskie powinny jednak unikać pasków szerokich, które dodatkowo skrócą ich sylwetkę.

Kolorystyka i materiał  mają znaczenie

Oczywiście, aby pasek do sukienki spełnił swoją rolę w należyty sposób, warto postawić na model w kontrastującym do niej kolorze. Taki pasek ożywi również stonowany, klasyczny strój. W przypadku wyjść biznesowych i formalnych warto zdecydować się na pasek w odcieniach podobnych do pozostałych elementów stylizacji. Jeśli buty są czarne, pasek także powinien być czarny. Kolor paska i butów można dopasować kolorystycznie również do odcienia torebki.

Kobiety mają szeroki wybór jeśli chodzi o paski do sukienek. W sklepach znaleźć można m.in. paski skórzane, zamszowe czy parciane. Najbardziej wytrzymałe i uniwersalne są oczywiście paski wykonane ze skóry naturalnej. Podczas mniej oficjalnych wyjść sprawdzi się również pasek zamszowy. Duże znaczenie ma także faktura paska do sukienek. Zakupić można zarówno pasek gładki, jak i z motywem skóry węża czy krokodyla.

W tym dziale  Czy wysokie sandały są wygodne?

Klamra paska – ważniejsza niż się wydaje

Od kilku lat w sklepach królują paski do sukienek z dużymi, ozdobnymi klamrami w wielu wzorach i kolorach do wyboru. Jednak zawsze zakupić można również pasek z klasyczną, nie rzucającą się w oczy klamrą. Dobór klamry uzależniony jest od całości stylizacji i okazji. Podczas wyjść eleganckich, wieczornych nie zaleca się zakładania modeli z dużymi klamrami np. ozdobionymi ćwiekami. Te zarezerwowane są na mniej oficjalne okazje.