Piżamy bawełniane – najwygodniejsze do spania

W przypadku piżamy znaczenie ma nie tylko wygląd. Dobrze wybrana piżama musi być przede wszystkim komfortowa i wygodna. Jednak wcale nie oznacza to, że nie może być estetycznie wykonana czy seksowna. Panuje powszechne przekonanie, że najlepszym rozwiązaniem są piżamy bawełniane. Czy rzeczywiście tak jest? Jakie są ich najważniejsze zalety?

Jaka tkanina sprawdza się najlepiej w przypadku piżamy?

Zawsze należy kupować tylko piżamy wykonane z tkanin naturalnych. Włókna syntetyczne bowiem nie przepuszczają powietrza. Sprawiają, że człowiek poci się i nie są dla skóry przyjazne. O wiele lepszym rozwiązaniem są materiały naturalne np. wspomniana już bawełna. Pozwalają one przede wszystkim skórze oddychać. Odprowadzają wilgoć, a więc po nocy człowiek nie budzi się oblany potem. Równie dobrze można postawić na jedwab czy satynę. Takie piżamy są nieocenione w letnie, ciepłe dni. Okazuje się bowiem, że wiele osób zapomina o tym, że piżamy na lato i zimę nie mogą być takie same.

Piżamy bawełniane i ich zalety

Bawełna to materiał, który doskonale pochłania wilgoć z otoczenia. Przy okazji jest odporny na ścieranie, nie elektryzuje się i bardzo dobrze przewodzi ciepło. Jednocześnie bawełna jest tkaniną ogólnie dostępną i szeroko wykorzystywaną w przemyśle odzieżowym na całym świecie.

W tym dziale  Street fashion - trendy na 2023

Włókna bawełniane mają długość do 6 centymetrów. Co ciekawe, im dłuższe i cieńsze jest dane włókno, tym lepsza okazuje się być jego jakość. Z najdłuższych włókien produkowana jest cienka i gładka przędza o delikatnym połysku, z której tworzy się bardzo wytrzymałe i ścisłe sploty. Jak można w praktyce rozpoznać wysokiej jakości piżamy bawełniane? Materiał jest miękki, przyjemny w dotyku i pozbawiony mało estetycznych zmechaceń. Bawełna nie jest włóknem, które szybko ulega zniszczeniu, ale również i w tym przypadku można wyróżnić gatunki wyższe jakości. Za najlepszą uchodzi bawełna egipska Sea Ilands oraz Pima.

Z czego wynika duża popularność bawełnianych piżam?

Piżamy bawełniane są lekkie i przewiewne. Bardzo dobrze chłoną wilgoć i pozwalają skórze przez całą noc oddychać. Dodatkowo elastyczność materiału można zwiększyć za sprawą procesu merceryzacji. Bawełna staje się wówczas jeszcze bardziej delikatna i gładka. Niestety piżamy bawełniane słabo oddają wilgoć. Dlatego też włókno to często łączy się z włóknami syntetycznymi, które skutecznie pochłaniają wilgoć i oddają ją na zewnątrz.

Warto przy tym pamiętać, że pod pojęciem bawełna kryje się kilka różnych tkanin. Bawełniane są więc również np. piżamy satynowe. Satyna to bowiem tkanina bawełniana o splocie satynowym, która bywa barwiona i drukowana. Posiada ona charakterystyczny, delikatny połysk. Piżamy z niej wykonane świetnie sprawdzają się przede wszystkim latem. Tkaniną bawełnianą jest też flanela. Posiada ona splot skośny lub płócienny. To tkanina, która wyróżnia się znaczną termoizolacją i jest bardzo wytrzymała. Najczęściej z flaneli szyte są ciepłe piżamy idealne na późną jesień i zimę.

W tym dziale  Jak łączyć kolory i wzory w sukienkach na wesele?

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://hellomorning.pl/pl/27-pizamy-damskie-gotowe-zestawy

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *