Portmonetka a portfel

Co kupić – portfel czy portmonetkę? Co jest bardziej funkcjonalne? Co bardziej eleganckie? Problem pozornie błahy, ale gdy planujemy poważniejszy zakup produktu najwyższej klasy, zwłaszcza na prezent, może nastręczać pewne wątpliwości.

Podstawową rolą tego przedmiotu codziennego użytku jest bezpieczne i wygodne przechowywanie pieniędzy – ale nie tylko. Dziś większość z nas nosi przy sobie – oprócz, a często nawet zamiast – karty kredytowe i bankomatowe, a także inne drobiazgi: dokumenty, wizytówki, karty magnetyczne rozmaitego przeznaczenia. Z tego punktu widzenia bardziej praktycznym akcesorium jest portfel z dużą ilością przegródek i kieszonek. Mimo to, portmonetki nadal cieszą się sporym powodzeniem – zarówno jeśli chodzi o modele damskie, jak i męskie.

Bilonówka – praktyczny drobiazg

Tak zwane bilonówki doceniają przede wszystkim osoby, które często operują drobniejszą gotówką, na przykład spędzające dużą część dnia na mieście, często zatrzymujące się na szybki posiłek czy kawę. Portmonetka rozwiązuje w takich sytuacjach problem z wysypującymi się z wąskich kieszonek portfela monetami, pozwala na szybki i łatwy dostęp do przechowywanych pieniędzy, ułatwia schowanie wydawanej reszty bez ryzyka rozsypania bilonu w pośpiechu. Rozdzielenie funkcji przechowywania banknotów, kart i dokumentów od przechowywania monet przydaje się także podczas podróży, gdy, zwiedzając nowe miejsca i kupując lokalne specjały, bardzo często sięgamy po gotówkę. Mając zawsze pod ręką portmonetkę z drobną kwotą, chronimy się również przed kradzieżą bardziej pokaźnych sum i ważniejszych dokumentów schowanych w portfelu, którego nie musimy stale wyciągać, a w wielu przypadkach nawet zabierać ze sobą. Także na co dzień taki dobrej jakości gadżet stanowi doskonałe uzupełnienie portfela i wizytownika, zwłaszcza, gdy styl tych galanteryjnych akcesoriów jest spójny.

W tym dziale  Jak dbać o laptop?

Jaką portmonetkę wybrać?

Możemy wybierać spośród klasycznych bilonówek – ascetycznych podkówek w męskim stylu lub damskich kuferków zapinanych na bigiel, lub bardziej rozbudowanych portmonetek pod wieloma względami przypominających portfele, ale z dużą, wyodrębnioną kieszenią na monety. Ta druga opcja stanowi dobry kompromis między prostą bilonówką a portfelem – pozwala mieć zawsze przy sobie wszystkie potrzebne dokumenty, a jednocześnie daje swobodny dostęp do przestrzeni na bilon.

Portmonetka najwyższej jakości

Niezależnie od tego, jaki typ portmonetki wybierzemy, przy zakupie zwracajmy uwagę na wysoką jakość materiałów i wykonania akcesorium. Wysokiej klasy portmonetka, tak samo jak inne dodatki galanteryjne czy buty, świadczy o naszym dobrym smaku i kreuje nasz styl, a co najważniejsze – posłuży nam przez długi czas. Podobnie jak przy zakupie portfela, warto zainwestować w produkt prestiżowej marki, wykonany z doskonałej jakości skóry – na przykład cielęcej, która jest wyjątkowo miękka i delikatna w dotyku, a zarazem trwała i elastyczna. Ważne są detale, takie jak metalowe okucia, estetycznie wykonane szwy i zapięcia, tłoczone logo producenta – to one świadczą o wysokiej jakości dodatków, a co za tym idzie – dodają nam klasy i kreują nasz elegancki wizerunek.