Uniwersalna metoda na bycie stylowym

Moda pozwala na dużą dowolność i obecnie w zasadzie możemy nosić wszystko. Istnieje dużo sklepów, w którym kupimy ubrania na każdą figurę. Prężnie działają także lumpeksy, w których kupimy odzież używaną – czasami można w nich znaleźć prawdziwe perełki. Jubilerzy oferują różne rodzaje biżuterii. Jak łączyć ze sobą ubrania i dodatki, by być stylowym? Jaka jest metoda?

Jak odnaleźć swój styl. Moda i biżuteria – jak je łączyć?

Jeśli chcemy być stylowi, a nie bardzo nam wychodzi, nie musimy się martwić. Nie potrzeba żadnej magii, by zmienić ten stan, gdyż tzw. wyczucie stylu” wynika z konkretnych elementów. Oczywiście przyda się dobry gust, charyzma, znajomość stylizacyjnych tricków czy wyjątkowo proporcjonalna figura, ale można popracować, by stać się stylowym. Trzeba zacząć od tego, by poznać siebie – musimy wiedzieć, w czym dobrze wyglądamy i co nam pasuje. Poznajmy zalety i mankamenty naszej figury, by znaleźć to, w czym wyglądamy dobrze. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jaka biżuteria do nas pasuje oraz co z mody jest dla nas odpowiednie. Ważne jest także to, by wybierać to, co jest wygodne i w czym dobrze się czujemy. Nikt nie będzie wyglądał stylowo w zbyt opiętych spodniach czy za ciasnych szpilkach. Wbrew temu, co próbują nam wmówić artykuły w magazynach, nie ma żadnego zestawu obowiązkowego stylowej kobiety. Beżowy trencz, czarne szpilki czy mała czarna sukienka niczego nam nie gwarantują, a jeśli ich nie lubimy, nie oznacza to, że nigdy nie będziemy stylowe.

W tym dziale  Czy warto inwestować w biżuterię?

Moda i biżuteria na usługach stylu

Nie kupujmy ubrań, które są modne, ale źle na nas wyglądają. Nie liczmy na to, że schudniemy i nagle odnajdziemy styl. Żyjmy tu i teraz i wybierajmy korzystne dla nas fasony. Prawdziwe stylowe osoby wydają pieniądze na ubrania i dodatki, których naprawdę używają. Z mody zaś biorą to, co jest im potrzebne – fanka weekendowych wycieczek wyda pieniądze na stylową parkę, miłośniczka tańca na cekinową sukienkę, a domatorka wybierze wygodne sukienki z dzianiny i piękną piżamę. Ubrania i modna biżuteria tworzą nas styl, ale tylko wtedy, gdy je nosimy, gdyż do nas pasują.

Moda, biżuteria i delikatna nonszalancja – tak się tworzy styl!

Stylowe osoby wyglądają tak, jakby ubierały się od niechcenia. Jak to robią? Po prostu wiedzą, w czym jest im dobrze, ubierają się zgodnie ze swoimi prawdziwymi preferencjami, czują się ze sobą świetnie i wygoda jest dla nich priorytetem. Najgorsze, co można zrobić, chcąc wyglądać stylowo, to sprawiać wrażenie, że starałyśmy się za bardzo – lepiej zdjąć jeden element biżuterii niż założyć jej za dużo. Osoby postrzegane jako wyjątkowo stylowe zawsze mają coś, co je wyróżnia, powtarzalny element, który należy tylko do nich – może to być charakterystyczna grzywka, wąskie spodnie, uniform czy ulubiony rodzaj butów. Często wystarczy subtelny stylowy nawyk.

W tym dziale  Jak spędzić wyjątkowego Sylwestra?

Modę stworzono po to, by czerpać z niej inspiracje i to, co nam się podoba, a nie bezmyślnie kopiować. Wybierzmy ulubione ubrania i biżuterię, która do nas pasuje, a szybko nauczymy się, co do nas pasuje i tworzy nasz styl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *