Wybieramy nianię elektroniczną – na co zwrócić uwagę?

Przyszli rodzice gromadzą wyprawkę dla dziecka, które ma przyjść na świat. Część rzeczy, które kupimy, zapewne nigdy się nie przyda. Są tez takie, które naprawdę warto mieć. Zapytajmy doświadczonych rodziców o to, co było niezbędne, a z czego można zrezygnować. Z pewnością polecą nam nianię elektroniczną. Jaką wybrać?

Czy warto kupić nianię elektroniczną?

Wiele osób powie, że kiedyś nie było takich urządzeń i nasze mamy czy babcie musiały sobie bez nich radzić. Z pewnością jest w tym sporo racji, ale przecież nie było także pieluch jednorazowych czy nawilżanych chusteczek, a bez nich nie wyobrażają sobie życia rodzice małych dzieci. Nie zastanawiajmy się więc i kupmy nianię elektroniczną. Żadna mama nie zostawi przecież dziecka bez opieki, nawet, gdy maluch śpi. Taki czas spokoju zdarza się rzadko, więc kobiety chcą go wykorzystać i wyprać, poprasować czy posprzątać. Nie mogą bez przerwy patrzeć na śpiące niemowlę. Warto w takiej sytuacji sięgnąć po nianię elektroniczną. Dzięki temu zauważymy, gdy maluch przykryje twarz pieluszką lub nóżka utknie mu między szczebelkami łóżeczka.

Z czego składa się niania elektroniczna?

Urządzenie składa się modułu z mikrofonem umieszczonego w pokoju dziecka i odbiornika z głośnikiem. Do odbiornika, który mamy przy sobie, przesyłany jest dźwięk, który rejestruje mikrofon w module nadawczym, umieszczony w pokoju dziecka. Kiedy maluch się obudzi i zacznie płakać, wtedy natychmiast to usłyszymy. Na rynku dostępna jest także niania elektroniczna z monitorem oddechu. Na kolorowym wyświetlaczu odbiornika wyświetlana jest informacja o miarowych oddechach dziecka, a gdy rytm oddechu jest zaburzony, urządzenie wysyła sygnał ostrzegawczy.

W tym dziale  Jak dbać o laptop?

Jaką nianię elektroniczną kupić?

Najnowsze nianie mają wybudowaną kamerę, więc dziecko można także podglądać. Urządzenia tego typu przekazują dźwięki oraz obrazy z pokoju dziecka za pomocą kamerki i mikrofonu umieszczonych w nadajniku. Taka nianie elektroniczna to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą na przykład odpocząć w ogrodzie, ale nie chcą spuszczać z oka dziecka śpiącego w domu. takie urządzenia sprawdzają się w przypadku osób, które korzystają z nich w domu lub na wakacjach, ale zawsze znajdują się w pobliżu dziecka. Jeżeli w domu mamy router z Wi-Fi, możemy kupić nianię elektroniczną, która wykorzystuje ten sygnał. Rolę odbiornika pełni dowolne urządzenie mobilne. Po zainstalowaniu na nim specjalnej aplikacji, rodzic może obserwować malucha na przykład na swoim smartfonie. Aplikacja daje możliwość dowolnego sterowania obrazem czy sprawdzania temperatury w pokoju malucha.

Niania elektroniczna to sprytne urządzenie, które nieco ułatwi opiekę nad dzieckiem. Przejrzyjmy ofertę producentów i wybierzmy sprzęt, który spełnia nasze wymagania.