Dobór biżuterii do urody

Lato, jesień, zima, wiosna to nie tylko pory roku, ale i pojęcia dobrze znane m.in. w branży kosmetycznej czy modowej. Oznaczają one cztery podstawowe typy urody. To zgodnie z nimi powinno wybierać się ubrania dla siebie. Jednak należy pamiętać o tym, że dobrze dopracowany strój to nie tylko ubranie. Nie mniejsze znaczenie mają bowiem dodatki. Jaka zatem biżuteria pasuje do poszczególnych typów urody?

Jesień i wiosna

Wiosny to kobiety o bardzo ciepłym typie urody. Na ogół trudno się opalają, a więc ich skóra cały czas jest blada. Z drugiej strony dużo się rumienią. Posiadają jasne włosy i ciepłych, rudawych lub złotawych refleksach. Najpopularniejszy w tym przypadku kolor oczu to niebieski, rzadziej zielony i brązowy. Do tego typu urody pasuje biżuteria wykonana ze złota żółtego lub różowego. Te metale podkreślają bowiem ciepły typ urody i pasują do jasnych włosów. Wiosny powinny na co dzień sięgać po biżuterię oryginalną np. bransoletki z kamieni. Paniom o tym typie urody pasują kamienie o jasnych, ciepłych barwach – koral, cytryn i ametyst. Mogą jednak równie dobrze postawić na intensywne barwy – turkus i szmaragd.

Jesień to drugi ciepły typ urody. Panie, które go reprezentują mają jasną karnację z tendencją do powstawania piegów. Najpopularniejsze w tym przypadku kolory oczu to zielony i piwny. Włosy są brązowe, rude lub w odcieniu ciemnego blondu. Również i tutaj sprawdzi się biżuteria złota, zwłaszcza ta stylizowana na stare złoto. Można poszaleć również z naszyjnikami i bransoletkami z kamieni np. wykonanymi z bursztynów czy granatów. Biżuteria etniczna to w tym przypadku doskonałe rozwiązanie. Do kobiet o typie urody jesieni pasują wszelkiego rodzaju bransoletki z kamieni oraz wisiorki wykonane z drewna, skóry czy filcu.

W tym dziale  Czy wysokie sandały są wygodne?

Lato i zima

Z kolei chłodne typy urody to zima i co zaskakujące, lato. Przedstawicielki zimowego typu urody posiadają na ogół bardzo ciemne włosy i ciemną oprawę oczu. Mogą mieć jasną cerę, ale najczęściej ma ona oliwkowe zabarwienie i bardzo łatwo się opala. Oczy są w intensywnej kolorystyce. Zimy to zdecydowanie kobiety o najbardziej wyrazistej urodzie, a więc nie potrzebują dużej ilości różnego rodzaju dodatków. W ich przypadku sprawdzą się delikatne elementy wykonane ze srebrna, platyny, stali czy białego złota. Dobrym pomysłem są też naszyjniki i bransoletki z kamieni – szafirów i diamentów. Są to bowiem kamienie szlachetne utrzymane w chłodnej, stonowanej kolorystyce.

Lato to natomiast klasyczny, słowiański typ urody. Panie, które należą do tej pory roku opalają się szybko i to na złocisty, ładny kolor. Na ogół mają włosy płowe lub mysie. Ich oczy są szare lub niebieskie. Do tego typu urody pasują barwy zimne, wyraziste. Dobrym rozwiązaniem jest biżuteria srebrna i platynowa. Postawić można także na bransoletki z kamieniami takimi jak kryształy górskie, brylanty, opale czy granaty. Nie mniej efektownie prezentować się będą jednak i perły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *