Kosmetyki dla prawdziwego „drwala”

 Noszenie brody staje się coraz silniejszym, męskim trendem. Wielu mężczyzn czuję się o wiele bardziej atrakcyjnie, gdy może pochwalić się okazałą i wypielęgnowaną brodą. Specjalne salony barberskie wyrastają jak grzyby po deszczu, a coraz większa liczba brodaczy szuka odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych.

Skład szamponu do brody

Jak się okazuje popularne szampony do brody oparte są na specjalnych recepturach, zawierających wyselekcjonowane składniki, zapewniające odpowiednią pielęgnację zarostu, a także skóry. Wielu brodaczy uważa specjalistyczne preparaty za fanaberie i zbędny wydatek. Warto jednak pamiętać, że włosy oraz skóry twarzy różnią się od włosów, co nasuwa wniosek o wyborze produktu odpowiednio dobranego do potrzeb. Większość mężczyzn sceptycznie podchodzi do kosmetycznych nowinek, jednak już pierwsze zastosowanie specjalnie opracowanego preparatu sprawia, że odczuwają kolosalną różnicę. Szampon do brody ma szereg składników zapewniających odpowiedni poziom nawilżenia, jedwabistość oraz miękkość skóry twarzy.

Opracowane z myślą o innych potrzebach skóry twarzy i zarostu, w przeciwieństwie do szamponów do włosów, zawierają mniej sztucznych składników. Receptury szamponów do brody uwzględniają wymagania skóry, sprawiając, że znacznie rzadziej dochodzi do podrażnienia i nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia. Szampon do brody pozwala pozbyć się nieestetycznej, matowej brody, dzięki zawartym składnikom odżywczym, zapewniających brodzie wyjątkową jedwabistość.

W tym dziale  Kolor portfela - przesądy!

Szampony do zadań specjalnych

Szampon do włosów odznacza się innym składem oraz innymi właściwościami niż specjalistyczne szampon do brody. Zawartość naturalnych składników w specjalistycznym preparacie pomaga uniknąć nieprzyjemnych podrażnień, a także znacznie poprawić kondycję skóry twarzy oraz zarostu. W szamponach do brody zazwyczaj można znaleźć takie składniki jak: oczar wirginijski, glinkę, a także substancje antybakteryjne. Składniki odżywcze zawarte w szamponach do brody pozwalają dokładnie oczyścić, nawilżyć oraz lekko natłuścić skóry twarzy oraz zarost. Dodatkowo, specjalnie opracowane preparaty uwzględniają różnicę w ph skóry twarzy, a skóry głowy, co zapewnia doskonałe efekty pielęgnacyjne. Wśród szerokiej oferty można znaleźć szampony przeznaczone do konkretnych wymagań skóry twarzy.

Wybór preparatów pozwala dobrać odpowiednio dopasowany do potrzeb produkt jak np. szampony do brody o działaniu łagodzącym, zmniejszającym podrażnienia, a także łagodzące stany zapalne skóry na twarzy. Specjalistyczne kosmetyki do brody pozwalają nie tylko zadbać o zadbany wygląd brody, a także pomagają w wielu problemach ze skórą twarzy. Większość długoletnich posiadaczy okazałej brody, zdaje sobie sprawę z różnicy pomiędzy szamponem do włosów, a specjalnie opracowanym szamponem do brody. Zadbany wygląd wymaga stosowania odpowiednich produktów, zapewniających kompleksową pielęgnację. Broda dla większości mężczyzn jest atrybutem męskości, dlatego warto o nią odpowiedni zadbać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *