Najlepsze akcesoria do sprzątania

Sprzątanie jest bardzo ważne. Każdy musi to robić, by móc poruszać się w przyjaznym i przyjemnym otoczeniu. Stąd też w każdym domu powinien znaleźć się zestaw akcesoriów do sprzątania. Warto mieć je pod ręką, bo mogą przydać się wiele razy i to każdego dnia. Jakie są najlepsze akcesoria do sprzątania?

Czyściki kuchenne

Jednym z podstawowych akcesoriów do sprzątania są czyściki kuchenne (https://e-spar.com.pl/kategoria/czysciki/504). Ich popularność jest oczywista, bo mają one wiele zastosowań. Przede wszystkim używa się ich do mycia naczyń lub sprzętów kuchennych. Bardzo często nadają się jednak do ogólnego sprzątania w mieszkaniu. Można więc śmiało użyć ich do mycia szafek, umywalki, zlewu, wanny czy nawet ram okiennych. Oczywiście tutaj trzeba zaznaczyć, że do każdego tego zadania powinno się użyć innego czyścika. W żadnym wypadku nie można używać tego samego czyścika do mycia naczyń oraz toalety. By zminimalizować zużycie środków chemicznych do sprzątania, można od razu kupić czyścik, który został wcześniej nasączony detergentem. To spore ułatwienie, bo umożliwia szybsze sprzątanie bez konieczności kupowania dodatkowej chemii.

Dobry mop i wiadro

Sprzątanie jest dużo łatwiejsze, jeśli ma się w domu dobrej jakości mop i dopasowane do niego wiadro z ociekaczem. Dzięki niemu można dość sprawnie myć podłogi w domu niezależnie od tego, z jakiego materiału zostały one wykonane. Najczęściej mopem nie można dokładnie doczyścić powierzchni w narożnikach oraz przy krawędzi mebli. Tam zwykle zbiera się brud, którego podczas szybkiego sprzątania się nie usuwa. Najłatwiej jest się pozbyć go przy pomocy czyścika kuchennego. Można nim dokładnie wytrzeć wszystkie miejsca, które tego potrzebują, a po myciu czyścik może zostać schowany wraz z mopem albo może trafić prosto do śmietnika.

W tym dziale  Gdy kurier nie zastanie odbiorcy w domu. Czy paczka wróci do nadawcy?

Szczotki do mycia butelek i słomek

Bardzo praktycznym gadżetem są szczotki do mycia butelek. Długie pojemniki mają zwykle kształt, który uniemożliwia dokładne domycie go. Oznacza to, że przy dnie zbiera się brud, którego nie można się pozbyć. Stąd też dobrze jest sięgnąć po specjalne szczotki, które umożliwiają dokładne mycie naczyń w miejscach najtrudniej dostępnych. Tutaj warto wspomnieć, że szczotki mogą przydać się także do dokładnego mycia wazonów czy doniczek, a szczotka do butelek może się przydać nawet do czyszczenia żaluzji. Tutaj jednak warto zwrócić uwagę, by do mycia naczyń i do sprzątania używać dwóch oddzielnych egzemplarzy. W przeciwnym wypadku jest to po prostu niehigieniczne.

Myjka parowa

To gadżet, który może przydać się w każdym domu. Myjkę można wykorzystywać do wielu celów – mycia okien, podłóg, szafek czy blatów. Nie wykorzystuje ona chemii, ale za to czyści przy pomocy pary. To doskonałe rozwiązanie dla alergików oraz osób, które mają w domu małe dzieci lub zwierzęta. Dobrze jest wykorzystywać myjkę parową jako ostatni etap sprzątania, bo pomaga ona w pozbywaniu się bakterii innych drobnoustrojów z czyszczonych powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *