Zwrot towaru kurierem, o czym musisz wiedzieć

Coraz częściej kupujemy przez internet. Do zakupu zachęcają nas niskie ceny oraz ładnie sfotografowane produkty. Niestety, czasami okazuje się, że to, co dobrze wyglądało na zdjęciach, w rzeczywistości nie jest tak ładne lub brzydko na nas wygląda. Pamiętajmy, że zawsze możemy zwrócić zakupiony towar. Nie stresuj się, a zamów kuriera UPS.

Czy można zwróci każdy towar?

Powszechnie uważa się, że zwrócić można wszystko, ale nie jest to prawda. Sklep nie przyjmie produktów wykonanych na indywidualne zamówienie np. odzieży szytej na miarę czy produktów personalizowanych. Przecież nikt nie kupi torebki, na której jest imię innej osoby (chyba, że mu się podoba i nosi to samo imię) czy szytej na miarę sukienki. Nie oddamy także produktów, które mogą się zepsuć i z krótkim terminem ważności np. jedzenia, a także rozpakowanych płyt z muzyką, filmami i grami.

Kiedy i jak można oddać towar? Zamów kuriera UPS

Czasami, powodowani impulsem, dokonujemy zakupu, którego później żałujemy. Obowiązujące przepisy o prawach konsumenta określają, że klient e-sklepu ma prawo zwrócić nabytą rzecz najpóźniej do 14 dni od odstąpienia od umowy. Oczywiście, można zwrócić towar, który nigdy nie był używany. Konsument musi wysłać sprzedawcy oświadczenia o odstąpieniu od umowy. E-sklep musi zwrócić równowartość ceny towaru oraz koszty doręczenia, natomiast koszty odesłania ponosi już klient. Sprzedawca musi przyjąć taki towar i zwrócić pełną kwotę. Ponadto, jeśli podczas zamówienia konsument wybrał sposób dostawy inny niż najtańszy, oferowany przez sprzedającego, przedsiębiorca nie ma obowiązku zwrotu tej kwoty. Jeżeli nie chcesz ponosić dużych kosztów zwrotu przedmiotów, zamów kuriera UPS, gdyż ta firma oferuje bardzo korzystny dla klientów system zwrotów.

W tym dziale  Wakacje po sezonie – gdzie warto jechać?

Zamów kuriera UPS

Zwracamy towar przez firmę kurierską. Zamów kuriera UPS

W UPS jest specjalny pakiet usług, który upraszcza procedury zwrotu i umożliwia sprawną i niewymagającą dużych nakładów finansowych realizację zwrotów. Ponadto, wszystko przebiega szybko i sprawnie. Po zakończeniu procesu przesyłki zwrotne można przekazać dowolnemu usługodawcy UPS realizującemu usługi firmy UPS lub zostawić ją w dowolnym punkcie nadawania paczek UPS bądź innym punkcie umożliwiającym nadanie paczki. Jeżeli chcesz, by zwrotną paczkę odebrano z domu, zamów kuriera UPS. UPS Returns obejmuje kilkanaście opcji tworzenia etykiety zwrotnej, którą można dołączyć do oryginalnej przesyłki lub do korespondencji z klientem. Oznacza to, że zwrotną etykietę znajdziemy w paczce z zamówionym produktem, a gdy będziemy chcieli go oddać, wystarczy spakować towar, nakleić etykietę i zamówić towar. Etykietę można też wysłać na adres email klienta, a ten wydrukuje ją na domowej drukarce.

Zwrot towaru, z którego nie jesteśmy zadowoleni nie jest problemem. Po prostu zamów kuriera UPS, a proces oddawania towaru przebiegnie szybko i sprawnie.