Czy pióro to dobry pomysł na prezent?

Wręczanie i wybieranie prezentów jest olbrzymią sztuką. Trudno jest bowiem nie tylko trafić w gust osoby obdarowywanej, lecz jednocześnie zachować praktyczny aspekt wręczanego prezentu. Dziwić więc może fakt, że tak często w formie prezentu pojawia się nie co innego, jak piór do pisania. Czy w obecnych, cyfrowych czasach tradycyjne pióro waterman to doby wybór na prezent?

Prezent do pisania

Choć może to być dla wielu osób zaskoczeniem, to jednak artykuły piśmiennicze nadal są bardzo dobrymi prezentami na różnego rodzaju okazje. Zarówno dla chłopaka, męża czy też dla współpracownika, dobre pióro wieczne, najlepiej uznanej marki takiej jak waterman, będzie doskonałym podarunkiem.
To o czym jednak trzeba pamiętać, to aby nie było to pierwszy lepsze pióro kupowane przy okazji innych zakupów w markecie, ponieważ takiego prezentu zwyczajnie nie wypada wręczać. Warto więc wiedzieć, jakimi cechami powinno się charakteryzować dobrze dobrane pióro, tak aby stanowiło nie tylko miły prezent, lecz również wieloletniego towarzysza dla osoby nim obdarowanej.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania pióra wiecznego?

Pióro wieczne to niezwykła rzecz. Ktoś, kto, na co dzień posługuje się piórem, postrzegany jest jako osoba precyzyjna, dokładna, stabilna i pewna. To jakiego rodzaju dana osoba posiada pióro i jakim się na co dzień posługuje, jest w stanie o nim bardzo wiele powiedzieć. Nic więc dziwnego, że tak duże znaczenie ma to, jak będzie się kupowało pióro w ramach prezentu.
Podstawową sprawą, na jaką trzeba zwrócić uwagę, jest wzornictwo pióra. Każde pióro wręczane w ramach prezentu musi być wyjątkowe, unikatowe i dobrze pasować do osobowości i stylu osoby, która będzie go używała. Dobrym rozwiązaniem jest wybieranie pióra personalizowanego np. poprzez osobisty grawer.
Kolejną sprawą, na jaką trzeba zwrócić uwagę, jest stalówka, czyli serce każdego pióra. Stalówka to element, który najciężej będzie pracował przez lata używania, dlatego też powinna być możliwie najtrwalsza i najsolidniejsza. Szczególnie poleca się te, które wykonane są ze stali szlachetnej. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, jakie będzie można daną stalówką wykonywać linie, ponieważ nie każdemu będzie pasowała cienka jak igła linia, czy też odwrotnie ta grubsza.
Ostatnią wartą dokładnego sprawdzenia sprawą podczas kupowania wiecznego pióra, jest kwestia napełniania go atramentem. Szczególnie poleca się wersję z nabojami, która jest najwygodniejsza, a także po prostu najestetyczniejsza.

W tym dziale  Jak rozpoznać dobry ekspres przelewowy?

Czy jest to dobry pomysł?

Jak więc widać wybór odpowiedniego pióra wiecznego nie jest prostą sprawą. Dokładne jednak pochylenie się nad wyporem gwarantuje, że zakupi się prezent niezwykły i z pewnością bardzo chętnie przyjęty przez każdego. Powoduje to, że nawet w dzisiejszych czasach, gdy większość rzeczy wprowadzamy poprzez klawiaturę do komputera, pióra wieczne nadal są doskonałym prezentem, ponieważ dzięki nim pisanie nie jest tylko zwykłą pracą, lecz staje się niesamowitą przyjemnością samą w sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *