Dobór odpowiednich dodatków do stylizacji. Czym się kierować?

Naturalna skóra to elegancki i wytrzymały materiał, który, jeśli jest odpowiednio przygotowany i pielęgnowany, ładnie się starzeje. Szyje się z niej ubrania, a także paski, torebki, portfele i inne elementy galanterii. Tego typu przedmioty zazwyczaj są stosunkowo drogie, ale warto w nie inwestować, gdyż dobór odpowiednich dodatków w dużym stopniu decyduje o stylizacji.

Czym jest galanteria skórzana? W jakie dodatki warto inwestować?

Galanteria skórzana jest uzupełnieniem naszego ubioru i właściwie nie wyobrażamy sobie bez niej życia. Wszyscy mamy portfele, w których nosimy pieniądze, karty bankomatowe czy kredytowe i inne dokumenty. Panie noszą torebki, a panowie aktówki i teczki. Wybierają produkty ze skóry, gdyż ten materiał jest elegancki, wytrzymały i elastyczny, co pozwala tworzyć różne dodatki. Skórę można tez poddać procesowi lakierowania, dzięki któremu otrzymamy charakterystyczną błyszcząca powierzchnię produktu. Ci, którzy szukają prawdziwej oryginalności, mogą postawić na produkty ze skór egzotycznych.

Elementy galanterii jako najważniejsze dodatki. Rola torebek

Każdy strój przełamany oryginalnym gadżetem może zmienić się nie do poznania. Wyobraźmy sobie garnitur i białą koszulę. W komplecie z czarnymi mokasynami, klasyczną aktówką i skórzanymi rękawiczkami widzimy wytworną kobietę biznesu. Kiedy do tego samego garnituru założymy czerwone szpilki, taki sam pasek i błyszczące kopertówkę, stworzymy zestaw idealny na elegancką kolację. Aby wyglądać modnie wcale nie trzeba kupować produktów od projektantów, gdyż te dostępne w sklepach z galanterią są ładne i dobrze wykonane. Możemy kupić gładkie, klasyczne torebki damskie o średnim rozmiarze, najlepiej w kolorach ziemi lub czerni, jak i te jaskrawe i futurystyczne. Większość ma na tyle duże rozmiary, że bez problemu mieszczą się w nich wszystkie potrzebne kobietom drobiazgi. Modne są także małe i poręczne, ale bardzo efektowne torebki, które mają przyciągać wzrok i być najważniejszym elementem stylizacji.

W tym dziale  Najlepsze akcesoria letnie dla kobiet

Co z galanterii można kupić? Nie tylko torebki

Kupując torebkę w sklepie z galanterią zapytajmy także o rękawiczki – te skórzane są trwałe, ogrzewają dłonie oraz utrzymują ciepło. Nie bez znaczenia jest również fakt, że po prostu dobrze wyglądają i są bardzo stylowe. Bawełniane rękawiczki nigdy nie będą wyglądały tak ładnie, a i gorzej chronią przed zimnem. Wystarczy do płaszcza dobrać ładną, klasyczną czapkę, prosty szal i skórzane rękawiczki, by wyglądać stylowe. Modny jest także szeroki pas z klamrą, który będzie kropką nad i w takim zestawie. Najlepsze są rękawiczki w klasycznych kolorach, czyli czerni, brązach i szarości. Klasyczna czerń pasuje do stylizacji, w których dominują kolory ciemne i intensywne, ale do jasnego stroju lepiej wybrać te jaśniejsze. Ciekawe zestawy stworzymy z długich rękawiczek – odważne panie mogą założyć na nie biżuterię, na przykład zegarek na grubej bransolecie lub kilka dużych pierścionków.

Przedmioty ze skóry są eleganckie, trwałe i niezawodne, więc doskonale spełnią rolę wytwornych dodatków. Kupimy je w sklepach z galanterią, gdzie wybór jest duży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *