Jak dbać o laptop?

Laptopy stają się coraz mniejsze i lżejsze, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów. Dlatego coraz chętniej zabieramy je ze sobą w podróże służbowe, na prezentacje, szkolenia, ale i na wakacje, w celu zapewnienia sobie kontaktu ze znajomymi, ale i możliwości rozrywki np. oglądania filmów czy grania w ulubione gry nawet w miejscach, gdzie nie ma telewizji. Wiąże się to z ryzykiem tego, że laptop może zostać uszkodzony zarówno w czasie użytkowania, jak i przenoszenia. Jak dbać o laptop? Czy torba uniwersalna na laptop będzie dobrym zabezpieczeniem? Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat przeczytaj poniższy artykuł.

Jak bezpiecznie przenosić laptop?

Najważniejsze jest zabezpieczenie laptopa w czasie przenoszenia go, gdy nie jest używany. W tym celu będzie potrzebna uniwersalna torba na laptop. Jaką wybrać? Przede wszystkim należy wybrać torbę czy plecak stworzone specjalnie do tego celu. Nie należy przenosić laptopa w zwykłej torebce czy plecaku bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Uniwersalna torba na laptop powinna mieć specjalną kieszonkę na laptop, która będzie wyściełana gąbką, a także posiadała pasek zabezpieczający komputer przed przypadkowym przesunięciem się. Warto wybrać torbę, która będzie miała dodatkowe kieszonki na akcesoria do laptopa oraz na rzeczy prywatne i dokumenty. Obecnie torby na laptopa są projektowane tak, by zabezpieczały komputer przed zniszczeniem, ale także wyglądały niezwykle estetycznie, co pozwala, szczególnie paniom, na noszenie tylko jednej torby, w której zmieszczą wszystkie swoje rzeczy.

W tym dziale  Motorower – kompromis pomiędzy rowerem a motocyklem

O czym należy pamiętać w czasie używania laptopa?

Laptopy z uwagi na to, że są lekkie i mają kompaktowe wymiary często wykorzystywane są do pracy na przysłowiowym kolanie. Chętnie również oglądamy na nich filmy w łóżku czy leżąc pod kocem. Należy pamiętać jednak, żeby pod laptop zawsze kłaść specjalną podkładkę, która będzie zabezpieczała komputer przed przegrzaniem i będzie tworzyła przestrzeń pomiędzy nim a podłożem. Dzięki czemu będzie odpowiednie filtracja powietrza, szczególnie jeśli wiatraczki chłodzące podzespoły mają wyjście na dół. Zapobiegnie też dostaniu się pyłów do środka komputera.

Warto pamiętać też o regularnym czyszczeniu klawiatury oraz użyciu raz na jakiś czas sprężonego powietrza, aby usunąć różnorodne pyły i kurz z powierzchni komputera, który po dostaniu się do środka mógłby zakłócić działanie laptopa.