Portfel męski ze stylem

Dobrej jakości wyroby ze skóry to przedmioty o szczególnej wartości, kojarzone z renomą i dobrym gustem. Warto kupować akcesoria skórzane pierwszorzędnej jakości, zarówno z uwagi na ich trwałość, jak i piękny wygląd.

Portfel męski ze stylem

Wśród rozmaitych akcesoriów ze skóry najbardziej użytecznym na co dzień jest portfel – pozornie zwyczajny przedmiot, a zarazem detal wiele mówiący o stylu i klasie użytkownika. Stąd warto zaopatrzyć się portfel skórzany naprawdę dobrej jakości.
Dla szykownego mężczyzny tradycyjny portfel wyprodukowany z naturalnej skóry to bezdyskusyjnie najlepszy wybór. Minimalistyczny design i szlachetna kolorystyka – czerń, brąz lub wiśnia – wysmakowane, uniwersalne wzornictwo jest zawsze w dobrym stylu. Jednak główną rolę gra jakość surowca i wykonania. Spośród najpopularniejszych rodzajów skóry naturalnej wyróżnia się wyjątkowo miękka, lecz trwała i odporna na przetarcia. Jeszcze bardziej wytrzymała, choć nie tak elastyczna jest skóra bydlęca, często wykorzystywana w produkcji wysokiej klasy portfeli. Delikatny połysk naturalnej skóry dodaje jej elegancji, ale mężczyźni którzy wolą styl bardziej swobodny i nowoczesny mogą zdecydować się na oryginalne modele portfeli z matowej, strukturalnej skóry albo nubuku, zdobione metalowymi detalami i tłoczeniami. Tego typu portfel, mimo że niebanalny, nie jest niestety tak uniwersalny i elegancki, jak standardowy portfel męski w klasycznym wydaniu. Dlatego jeśli na co dzień nosimy garnitury i oksfordy, najlepiej zrezygnujmy z ekstrawagancji i postawmy na klasykę, która zawsze sprawdza się najlepiej – również jeśli chodzi o dobór drobiazgów.
Wytrzymałe i równe szwy, dobrej jakości zapięcia i sprzączki, dyskretny emblemat producenta – takie szczegóły najdobitniej świadczą o klasie portfela.

W tym dziale  Skórzana teczka męska dla biznesmena

Funkcjonalność równie ważna

Ale liczy się również praktyczny aspekt tego przedmiotu codziennego użytku. Duża liczba przegródek, łatwy dostęp do najczęściej używanych kieszonek, komórka na bilon to elementy, które zapewnią komfortowe użytkowanie portfela nawet w niesprzyjających okolicznościach.
Dla tych, którzy często mają przy sobie drobną gotówkę, doskonałym dodatkiem do portfela może okazać się elegancka skórzana bilonówka – mała portmonetka-podkówka do przechowywania monet. To funkcjonalne rozwiązanie pozwala mieć drobne zawsze w zasięgu ręki i eliminuje ryzyko ich przypadkowego rozsypania.