Jak zestawić dodatki z sukienką koktajlową – poradnik dla kobiet

Gdy przyglądamy się propozycjom kobiecych kreacji, trudno nie zauważyć, że sukienka koktajlowa skupia na sobie coraz większą uwagę. Czas więc zadać sobie pytanie o to, jakie posiada atuty i na co zwracać szczególną uwagę decydując się na łączenie jej z dodatkami.

Sukienka koktajlowa – próba definicji

Jeszcze zanim zadamy sobie pytanie o to, jakie dodatki najlepiej pasują do sukienki koktajlowej, powinniśmy poszukać rozwiązania innej kwestii. Dotyczy ona tego, czym jest sukienka koktajlowa i jakie są jej cechy rozpoznawcze.
Sukienka koktajlowa – w zależności od modelu oraz okazji, która sprawia, że po nią sięgamy – może kończyć się na kolenie albo na połowie łydki. Jest przeznaczona przede wszystkim do noszenia na przyjęciach koktajlowych, a więc tych, które odbywając się popołudniami nie wymagają tak oficjalnego i dopracowanego stroju, jak wieczorne wyjścia. Za sukienkę koktajlową można uznać choćby popularną małą czarną. Warto jednak pamiętać o tym, że nie jest to jedyne rozwiązanie, które zasługuje na takie miano. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie temu, aby sukienka koktajlowa była utrzymana w mniej konwencjonalnej tonacji. W sprzedaży dominuje zatem już nie tylko czerń i ciemna czerwień, ale również butelkowa zieleń, granat oraz grafit.
Na tle innych kreacji sukienka koktajlowa wyróżnia się też materiałem, z którego jest wykonana. Przyjmuje się, że nie może być to ani dzianina, ani jedna z tanich tkanin syntetycznych. Z całą pewnością najlepiej nie sprawdzi się też prześwitujący materiał, warto więc stawiać przede wszystkim na te tkaniny, które są dość sztywne, a jednocześnie delikatnie połyskujące.

W tym dziale  Kolor portfela - przesądy!

Jaką torebkę dobrać do sukienki koktajlowej?

Choć w świecie torebek mamy do czynienia z dość dużą dowolnością, a modele skrajnie różniące się między sobą są tak samo popularne, szukając rozwiązania idealnie pasującego do sukienki koktajlowej należy zachować pewną dozę ostrożności. Sukienka tego rodzaju jest zakładana na szczególne okazje, przede wszystkim wtedy, gdy zależy nam na eleganckim wyglądzie. Nic więc dziwnego, że tak zwane torebki codzienne nie są w takim wypadku najlepszym wyborem.
Jeśli zależy nam na tym, aby uniknąć wpadki modowej, w pierwszej kolejności postawmy na solidny materiał. Do sukienki koktajlowej nie pasuje ani płótno, ani sztuczna skóra. Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest skórzana torebka Guess, po której widać, że jest wykonana z dużą starannością i wcale nie mniejszą dbałością o drobne nawet detale. Jeśli staramy się unikać naturalnej skóry, alternatywą dla niej może być torebka satynowa, lakierowana albo wyposażona w cekiny. Nie oznacza to, oczywiście, że torebka musi rzucać się w oczy zdobieniami, z pewnością jednak jej materiał powinna charakteryzować wysoka jakość.
Szukając idealnych dodatków do sukienki koktajlowej warto pamiętać też o tym, że szczególne okazje wymagają sięgnięcia przede wszystkim po jedną z tych torebek, które trzyma się w dłoni. Modele zakładane na ramię kojarzą się z tymi, które nosi się na co dzień. Ich założenie nie jest ogromnym nietaktem towarzyskim, może być jednak uznane za modowe potknięcie.

W tym dziale  Czy zestawy biżuterii na dłoniach są modne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *