Skórzana teczka męska dla biznesmena

Z czym kojarzymy perfekcyjny wizerunek człowieka sukcesu? Dobry garnitur, nieskazitelna koszula i krawat to podstawa, ale wszyscy wiemy przecież, że tak naprawdę diabeł tkwi w szczególe. To detale kreują styl i one nadają charakteru całości, dopełniając ją estetycznie i jednocześnie będąc subtelnym przejawem prestiżu.
Wysokiej klasy buty, dobry zegarek i porządny neseser stanowią niezbędne wyposażenie biznesmena: są wspomnianym wyżej przejawem dobrego smaku i wyznacznikiem stylu, ale mają duże znaczenie funkcjonalne. Ten praktyczny wymiar szczególnie dotyczy teczki – prawdziwego atrybutu profesjonalnego przedsiębiorcy. Ten z pozoru drugoplanowy element ma wyjątkowe znaczenie i jest właściwie stale obecny w naszym zawodowym życiu: dźwigamy w nim ważne dokumenty, akta i akcesoria elektroniczne, towarzyszy nam w spotkaniach biznesowych, zebraniach i delegacjach, stanowi doskonale widoczny, poddawany ocenie element naszego wizerunku człowieka interesu. Warto zainwestować w najwyższą jakość wykonania nesesera, by przez długi czas wyglądał stylowo i porządnie. Na co zwrócić uwagę wybierając teczkę dla biznesmena?

Wybieramy teczkę dla biznesmena – postaw na jakość

W przypadku wyboru teczki typu neseser jakość ma znaczenie pierwszorzędne. Bezkompromisowo stawiajmy na najwyższej klasy skórę naturalną – najlepiej cielęcą, o delikatnej, a zarazem wytrzymałej fakturze i delikatnym połysku, starannie wykonane okucia i inne detale metalowe, profesjonalne szyfrowane lub blokowane na kluczyk zamknięcie oraz funkcjonalną, wielokomorową konstrukcję, która umożliwi nam transport wszelkich niezbędnych dokumentów i drobiazgów w należytym porządku oraz skuteczne ich zabezpieczenie. Jeśli często podróżujemy w sprawach zawodowych lub zdarza nam się dźwigać sporej wagi akta, warto zadbać, by teczka wyposażona była w regulowany, pasek, który w razie potrzeby możemy odpiąć, by wrócić do klasycznej, eleganckiej formy nesesera.

W tym dziale  Jak dbać o laptop?

Wzornictwo – zwracaj uwagę na szczegóły

Design w przypadku teczki dla biznesmena nie jest kwestią zróżnicowanego wyboru i osobistych preferencji – zasady biznesowego dress code’u i klasycznej elegancji nie przewidują w przypadku tego elementu zbyt ostentacyjnego odbiegania od ustalonych standardów. Tradycyjna, wysmakowana forma teczki z dyskretnym pojedynczym zapięciem pasuje dzięki swej prostocie do biznesowego garnituru, eleganckiego płaszcza i butów typu oksford. Jeżeli jednak lubimy odważniejsze zestawienia i możemy pozwolić sobie w kreowaniu biznesowego wizerunku na więcej luzu czy nawet nawiązania do miejskiego stylu, bez trudu znajdziemy oryginalne propozycje bardziej niestandardowych teczek, na przykład z podwójnym zapięciem inspirowanym klasyczną miejską „listonoszką” czy wykonanych ze skóry o ciekawej, tłoczonej fakturze.

Jaki kolor teczki biznesowej?

W kwestii kolorystyki powstrzymajmy się jednak od udziwnień i poprzestańmy na tradycyjnej palecie barw. Najbezpieczniejsza i najbardziej elegancka jest oczywiście czerń oraz ewentualnie bardzo ciemny brąz, jednak jeśli nasz garniturowy dress code nie jest bardzo restrykcyjny, możemy zaryzykować z mniej formalnym klasycznym brązem. Pamiętajmy jednak, że teczka powinna korespondować z kolorem naszych butów, paska i elementów skórzanych zegarka – w tym kontekście tym bardziej ostrożnie podchodźmy do tak nieoficjalnego, w istocie casualowego wyboru, jakim jest brązowa teczka biznesowa.