Szerokość paska. Jaka powinna być?

Kupując skórzany pasek należy kierować się kilkoma kryteriami. Jednym z nich jest jego szerokość. Zatem na jaką szerokość paska się zdecydować tak, aby nasza sylwetka została idealnie podkreślona?

Nieprawdą jest to, że pasek to tylko podtrzymywacz naszych spodni. Wbrew przekonaniom jest to bardzo istotny element naszej garderoby, na który mimowolnie zwracamy uwagę patrząc na drugiego człowieka. Dobrze dobrany pasek skórzany to taki, który podkreśla nasze walory, a niedoskonałości tuszuje. Być może jego wybór nie wydaje się skomplikowany, jednak kiedy przychodzi ten moment często zastanawiamy się nad tym, który wybrać.

Szerokość ma znaczenie

Paski powinno dobierać się zgodnie z okazją, na jakie będzie zakładany. Obecnie używa się go nie tylko do spodni, ale także do spódnic oraz sukienek. Kobiety decydują się na ubranie paska nie tylko wtedy gdy coś jest na nie z duże, ale także traktują go jako ozdobę.  Przy kupnie skórzanego paska należy zwrócić uwagę na kreację, do której będzie dobierany. Najważniejsze przy wybieraniu szerokości jest dopasowanie go do szlufek w naszym ubraniu. Pasek nie powinien być ani za wąski, ani za szeroki. Idealny pasek to taki, który bez problemu wejdzie w szlufki znajdujące się na ubraniu.

W tym dziale  Czy zestawy biżuterii na dłoniach są modne?

Na przykład, decydując się na jeansowe spodnie należy zakładać do nich szerokie paski, ponieważ w większości z nich szlufki są szerokie oraz grube.  Źle dobrana szerokość paska sprawi, że nie będzie on spełniał swej podstawowej funkcji- nie będzie podtrzymywał naszego ubrania. Dodatkowo, estetyka naszego wyglądu zmniejszy się. Pasek zbyt luźny oraz ten zbyt ściśnięty, rzuca się w oczy i nie jest elegancki.

Chcąc, by strój  wyglądał schludnie i elegancko, należy  zdać sobie sprawę również z tego, że pasek należy dobierać do sylwetki. Inny pasek powinna nosić osoba o bardziej puszystych kształtach, a inny ta o szczupłej sylwetce. By zakryć wystający brzuch do luźnych tunik należy dobierać szerokie paski i nosić je na biodrach. W ten sposób górna część bluzki poluzuje się i brzuch zostanie zasłonięty. Panie posiadające szerokie biodra powinny jednak wybierać węższe paski. Biodra będą wydawały się węższe oraz smuklejsze.

Dodatkowo, paski mogą nadać proporcji ciału. Chcąc by nogi wydawały się dłuższe niż są w rzeczywistości, należy wybrać szerokie paski. Umieszczone pod biustem sprawią, że nogi optycznie się wydłużą. Wyrównają się także proporcje ciała. Szeroki pasek umieszczony w tali, nada sylwetce kobiecych kształtów oraz je podkreśli.

A może… skórzany pasek?

Skórzane paski damskie  mogą stać się niezbędnikiem w kobiecej szafie. Nadadzą kreacji wyjątkowego wyglądu oraz  podkreślą to co piękne. Należy jedna wystrzegać się błędów podczas kupowania. Szerokość eleganckiego paska powinna wynosić maksymalnie 3,5 cm. Im szerszy jest pasek, tym bardziej staje się casualowy. Dlatego decydując się na eleganckie ubranie warto o tym pamiętać. Przestrzegając tych kilku złotych zasad kupno skórzanego damskiego paska nie będzie już problemem.

W tym dziale   Zalety koszuli lnianych