Wygoda pracy zdalnej dzięki podnóżkom

Siedzący tryb życia ma negatywny wpływ na zdrowie, ale niestety wiele osób ma pracę przy komputerze, która wymusza wielogodzinne siedzenie lub stanie. W przypadku pracy biurowej istotne jest to, aby zadbać o ergonomię, zapewnić kamforowe warunki podczas codziennie wykonywanych czynności. Świetnym rozwiązaniem okazuje się podnóżek, czyli niepozorny gadżet, który jest w stanie odciążyć nogi, usprawnić krążenie krwi, pomóc utrzymać prawidłową postawę ciała. Warto zainteresować się takim rozwiązaniem, dzięki któremu możliwe będzie zredukowanie dyskomfortu związanego z wielogodzinną pracą biurową.

Siedząca/stojąca praca sprawia dyskomfort? Z pomocą przychodzi podnóżek

Mogłoby się wydawać, że siedzenie to czysta przyjemność, niemalże wypoczynek, ale wielogodzinna praca biurowa może być bardzo męcząca. Wymuszona pozycja siedząca ma wręcz negatywny wpływ na zdrowie, szczególnie kręgosłup i kończyny dolne. Jest to prosta droga do rozwoju zwyrodnień i schorzeń kręgosłupa, układu ruchu. Można jednak temu przeciwdziałać, wstając co jakiś czas od biura, wykonując kilka ćwiczeń, spacerując. Istotne będzie również zadbanie o przyjmowanie prawidłowej postawy ciała i o ergonomię pracy. Skutecznym sposobem na zmniejszenie ryzyka rozwoju chorób narządów ruchu jest wyposażenie się w podnóżek, który zapewnia stopom odpowiednie podparcie podczas pracy przy biurku. Przeciwdziała wadom postawy, dolegliwościom bólowym. Ten niepozorny gadżet zapobiega rozwojowi schorzeń układu kostnego, odciąża kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Usprawnia też krążenie krwi, co z kolei zapobiega problemom z kończynami i powstawaniu żylaków. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że zaburzenia krążenia krwi skutkują zmęczeniem, przyspieszonym biciem serca, osłabieniem miejscowym i nawet dusznościami.

W tym dziale  Jakie ręczniki papierowe wybrać do biura?

Korzystanie z podnóżka to prosty i skuteczny sposób na przyjmowanie komfortowej postawy ciała, przeciwdziała garbieniu się, czyli bólom pleców. W przypadku pracowników korzystających z podnóżków obserwuje się wzrost wydajności i satysfakcji z wykonywanych obowiązków. Nie można mówić o zadowoleniu, jeśli odczuwa się dyskomfort i boryka z dolegliwościami bólowymi. Są to czynniki rozpraszające, co wpływa niekorzystnie też na efektywność pracy. Warto wobec tego zainwestować w podnóżek ergonomiczny, który zniweluje szereg negatywnych konsekwencji wynikających z pracy siedzącej. Przy jego wyborze warto mieć na uwadze przede wszystkim jakość wykonania, kąt nachylenia, komfort pracy, regulację wysokości, gumowe nóżki, wymiary podstawy pod stopy, okres gwarancji producenta. Zaleca się wybierać podnóżki z antypoślizgową podstawą, ergonomiczne. Należy dobrać je do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, mając na uwadze specyfikę wykonywanej pracy. Wysokość podnóżka dobiera się do wzrostu pracownika, podobnie jak kąt regulacji. Platforma przeznaczona pod stopy musi być wystarczająco szeroka, aby zapewniała ich optymalne podparcie na całej długości. Mile widziana będzie podstawa z masującą powierzchnią lub wyposażona w system masujących rolek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *